BİLECİK PAZARYERİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ'nin Yıl Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ'nin Yıl Sonu Mesajı

              11 Eylül 2023 tarihinde başlayan 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılını, 14 Haziran 2024 itibarıyla 1143 öğrencimiz ve 140 öğretmenimizle tamamlamış bulunmaktayız. Bir yıl boyunca gösterdikleri gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

             

              Kıymetli Meslektaşlarım,

              Yorucu ama bir o kadar da başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirdik. Hem ilçe hem de il düzeyinde güzel işlere imza atarken; özelikle Valiliğimizin başlattığı BİL-EN Vizyonu ile ilgili ses getiren etkinlikler gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızda en büyük pay siz değerli meslektaşlarımındır. Umuyorum ki önümüzdeki eğitim ve öğretim yılı da ülkemiz ve ilçemiz açısından başarılı bir yıl olur. Yarını inşa ederken 2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren kademeli olarak uygulamaya konulacak olan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin uygulanmasına okul öncesi, ilkokul 1, ortaokul 5 ve lise 9. sınıflardan başlanacaktır. Bu uygulamalar, eğitimin esas uygulayıcıları olan siz öğretmenlerin eliyle gerçekleşeceğinden, yaz tatilinde "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" ile ilgili olarak açılması muhtemel olan eğitim programlarına katılmanız yada Bakanlığımız tarafından yayınlanan video yada sunumları inceleyerek model hakkında bilgi sahibi olu kendinizi geliştirmeniz bizleri mutlu edecektir. Bu amaçla emeklerini ortaya koyan, ilçemizde görev yapan her öğretmenime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin ve ailelerinizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

              Kıymetli Velilerimiz,

              Bir eğitim ve öğretim yılı daha sona eriyor. Eğitim ve öğretimin önemli bir unsuru olarak sizlere de yavrularımız için gösterdiğiniz gayretten ayrıca sene sonunda birlikte gerçekleştirdiğimiz Eğitim Şenliğimize verdiğiniz desteklerden ötürü minnettarız. Şunu da unutmayalım kendine özgü farklılıklarla bezenmiş her birey farklı gelişir, farklı öğrenir. Bu nedenle anne ve babalar, çocuklarını iyi tanıyarak onların ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına destek olmalıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz en çok ailelerinden alacağı destekle mutlu olurlar. O sebeple aileler, hangi yaşta olursa olsun çocuklarıyla kuracağı kuvvetli iletişim bağlarının karnelerden, alınan notlardan her zaman daha önemli olduğunu unutmamalı. Şimdiden hepinize Hayırlı Bayramlar diliyorum.

 

              Sevgili Öğrencilerim,

              Bugün itibariyle 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılını tamamlamış bulunmaktayız. Bizim bütün amacımız sizleri milli ve manevi değerlere sahip, çağın bilgi ve becerileriyle donatılmış birer birey olmanızdır. Bu amaçla hep birlikte var gücümüzle bir yıl boyunca çalıştık ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. 21. Yüzyıl Türkiyesi sizlerin durmaksızın çalışmasıyla inşa edilecek. Yeter ki bilgiye, araştırmaya, öğrenmeye, gelişmeye ve okumaya olan merak, inanç ve isteğiniz daima var olsun. Yaz tatilinizi dinlenmenin yanında ilgi alanınıza göre 1 Temmuz'da başlayıp 29 Ağustos'ta tamamlanacak olan yaz okulu kurslarımıza katılarak yeteneklerinizi geliştirerek değerlendirebilirsiniz. Akademik başarınızı arttırmak ve önümüzdeki yıl düzenlenecek LGS ve YKS sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız ortaokul 8. sınıf, lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için akademik derslere yönelik olarak açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarına devam ederek sınava hazırlanabilirsiniz. Güzel bir şekilde tamamlanan eğitim ve öğretim yılının ardından önümüzdeki hafta kutlayacağımız Kurban Bayramının Sizler için de hayırlı olmasını dileyerek, Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                     Mahmut EKİNCİ

                                                                                                                                                                       Pazaryeri İlçe Millî Eğitim Müdürü

Bursa Cd. Hükümet Konağı Pazaryeri Bilecik - 0 228 381 20 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.