BİLECİK PAZARYERİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'DE BAŞARIMIZ DEVAM EDİYOR

LGS'DE BAŞARIMIZ DEVAM EDİYOR

2022  LGS Yerleştirme sonuçları 25 Ağustos 2022 tarih itibari ile açıklandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, LGS Yerleştirme sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede: "İlçemizde 73 öğrencimiz LGS sınavına girdi. Birinci yerleştirme sınav sonucuna göre  ilçemizde en yüksek puan alan iki öğrencimiz Eskişehir Anadolu Lisesine, 8 öğrencimiz de farklı yerlerdeki fen liselerine yerleşmeye hak kazandılar. Toplamda 24 öğrencimiz ise sınavla öğrenci  alan Anadolu Lisesi ve Proje okullarına yerleşti. Bizleri en çok mutlu eden  ise alan derslerin net ortalamalarına göre İngilizce hariç tüm branşlarda TÜRKİYE ORTALAMASININ üstüne çıkarak başarılı bir sınav süreci geçirmiş olmamızdır.

Bu süreçte kaynak kitap, deneme sınavı, öğrencilerimizin motivasyonunu artırmada bize destek olan   İlçeKaymakamımıza, bu  başarının mimarı öğretmenlerimize, eğitim öğretim sürecinde  büyük fedakarlıklar gösteren velilerimize ve gece gündüz çalışan öğrencilerimize teşekkür ediyorum,"dedi.

Bursa Cd. Hükümet Konağı Pazaryeri Bilecik - 0 228 381 20 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.