BİLECİK PAZARYERİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet KÖROĞLU´nun Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet KÖROĞLU´nun Yıl Sonu Mesajı

       Bugün, büyük heyecanlarla başlayıp nice emekler sarf ettiğimiz 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın son günü. Bugün, büyük camiamızın yetiştirdiği fidanların çiçeklendiğini, meyve verdiğini, kırılan dalların sarmalandığını gördüğü bir hasat provası. Bizler eğitim neferleri olarak emeğimizin hayattaki gerçekleşme anına uzun yıllar içinde şahit oluruz. Yıl sonları bizler için bu meşakkatli ve uzun yolun küçük manzaralarına tanık olma zamanlarıdır.

 

      Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler Ulu Önder Mustafa Kemal’in bizlere bırakmış olduğu emanetin bekçileri, yarınlarımızın umudu, aydınlığısınız. Bugün ellerinizde tuttuğunuz karneler gelecek yolunda sizlere en iyisini göstermek amacıyla çizdiğimiz bir yol haritasıdır. Kendinizi tanımanız; başarınızı, yeterliliklerinizi, hatalarınızı, eksiklerinizi görmeniz ve çağdaş dünyanın yükselen medeniyetleri arasında bizi en iyi şekilde temsil etmeniz için size sunduğumuz bir aynadır. Burada yansıyan başarılı yönlerinizi daha da parlatmak için azimle çalışmalarınıza devam etmenizi; eksik yönlerinizin tamamlanması için gayretinizi arttırarak emek vermenizi istiyorum. Unutmayın ki; sizlerin ahlaklı, çalışkan, dürüst gençler olarak yanımızda olması bizi her zaman gururlandırmaktadır. 

      Tatilinizde senenin yorgunluğunu kaliteli dinlenme zamanlarıyla atmanızı temenni ediyorum. Spor, sanat ve kültürle olan ilişkinizi yaz boyu daha da geliştirmeniz sizi yeni döneme dinlenmiş ve kendine güvenen bireyler olarak başlatacaktır. Hassaten gelecek yıl üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin de tatili en verimli şekilde geçirmeleri için planlı ve düzenli olmalarını tavsiye ediyorum.

      Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

 

      Saygıdeğer Velilerimiz,

      Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini değil bir yıl içersindeki ders durumlarını gördüğünüzü ifade etmek isterim. Çocuklarınızı yargılamak yerine anlamanız ve gelişim yönüyle onlara destek olmanız toplumsal ve bireysel olarak bugünlerin geleceğe en değerli yatırımı olacaktır. Bu yılın sonunda sizlere çocuklarınızın eğitimine ve bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

 

        Değerli Öğretmenlerimiz, 

      Yıl boyunca yaptığınız fedakârca çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor ve enerjinizin kaybolmadan devam etmesini temenni ediyorum. Unutmayın, gelecek sizin ellerinizde şekilleniyor. Bu kutsal görevi başarıyla sürdürdüğünüz için sizleri tebrik ediyorum.

 

        Ayrıca 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan üniversite sınavına hazırlanan tüm gençlerimize sınavlarında başarılar diliyorum.

 

      Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken ilçe genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasında özveri ile çalışan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personellerimize, İlçe Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum.

Bursa Cd. Hükümet Konağı Pazaryeri Bilecik - 0 228 381 20 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.