BİLECİK PAZARYERİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI (YÖGEP) KASIM AYI ETKİNLİĞİ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI (YÖGEP) KASIM AYI ETKİNLİĞİ

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve ülke genelinde Kasım, Aralık, Mart Nisan ve Mayıs aylarında uygulanacak olan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerine yönelik hazırlanan Yönetici Gelişim Programı ilk etkinliği gerçekleştirildi.

   Uygulanacak olan programla Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında eğitimin niteliğini arttırmak ve süreklilik kazandırmak; bireylerin ve toplumun ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alarak okulların fiziki imkânlarını, öğretim programları ve öğrenme-öğretme süreçlerini sürekli yenilemek ve geliştirmek; yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmak, okullar arasında uygulama birlikteliğini sağlamak hedeflenmektedir.

 Pazaryeri Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda; Kasım ayı faaliyeti olan “Ülkemizin din eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan medeniyet öncülerimiz; âlimler, bilim insanları ve öncü şahsiyetler ile eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan eğitimcilerden Ahmet Hamdi AKSEKİ’ nin Hayatı Din Eğitimi ve Öğretimine katkıları  çeşitli eserleri ve örnek davranışlarının yer aldığı sunum anlatımı yapıldı.

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

Bursa Cd. Hükümet Konağı Pazaryeri Bilecik - 0 228 381 20 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.